Barwniki w proszku

Wyroby cukiernicze kuszą nie tylko smakiem, często istotny jest również ich wygląd. Wykańczanie ciast czy czekoladek coraz częściej uznawane jest za sztukę. Cukiernicy stosują różne zabiegi i bardzo często korzystają z ciekawych dodatków, takich jak barwniki w proszku, by podnieść jakość estetyczną swoich wyrobów.
Barwniki w proszku
obrazek prezentujacy

Czym są barwniki w proszku?

Barwniki w proszku to swego rodzaju puder koloryzujący, którego skład jest bezpieczny do wykorzystania w branży spożywczej. Są dodawane w małych ilościach przy produkcji mas, ciast, ale też w końcowej dekoracji. Cechują się prostotą użycia, a także wysoką wydajnością. Po dodaniu do nich odrobiny wody lub alkoholu, mogą być stosowane w malowaniu po lukrze lub marcepanie. Występują w wielu wersjach kolorystycznych.

Gwarancja jakości w najlepszej cenie

Dosyć istotnym atutem barwników w proszku jest ich wysoka jakość i niesamowita wydajność przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Mała ilość dodatku barwnika potrafi znacznie zmienić kolor ciasta, polewy czy kremu. W ofercie posiadamy wyłącznie wysokiej klasy produkty pewnego pochodzenia, które cieszą się uznaniem na rynku cukierniczym i są wykorzystywane przez profesjonalnych cukierników.
To wszystko dostępne w naszym sklepie!
Sprawdź inne produkty cukiernicze

Sprawdź nasze barwniki w proszku

Apetyczny wygląd

Stosowanie barwników w proszku jest bardzo dobrym rozwiązaniem, żeby nadać wypiekowi jeszcze bardziej apetycznego wyglądu. Można powiedzieć, że pierwszy kęs zawsze robią oczy. Z tego powodu, korzystanie z dodatków zmieniających kolor ciasta czy masy, jest nie tylko skutecznym, ale bardzo prostym rozwiązaniem.

Maksymalne koncentracje

Dysponujemy wyłącznie najwyższej klasy produktami, które cechują się maksymalną koncentracją. Oznacza to, że dosłownie szczypta barwnika w proszku może skutecznie zmienić kolor danego wyrobu cukierniczego. Z drugiej strony nadal cechują się bezpiecznym i dobrze dopracowanym składem oraz nie wpływają na smak.

Wygodne opakowania

Wysokiej klasy barwniki w proszku są umieszczane w wygodnych opakowaniach. Są one przede wszystkim szczelne, dlatego zapobiegają przypadkowemu wysypaniu. To zazwyczaj niewielkie, plastikowe słoiczki, które mieszczą kilka gram produktu. Dzięki temu można je przechowywać przez długi czas bez obaw o degradację właściwości barwiących. Nowością są barwniki z pompką rozpylającą.

Barwniki w proszku - opinie

Używam barwników w proszku od dawna. Są przede wszystkim uniwersalne, ponieważ dodaję je do mas, a także jako dekoracja powierzchni (po rozcieńczeniu z alkoholem). Czasami wykorzystuję je w aerografie i zawsze działają tak jak trzeba.

Dominik

Zwykle nie stosowałam barwników w moich wypiekach, ale chciałam zrobić zielony tort dla siostry i kupiłam opakowanie. Nie spodziewałam się, że użycie jest tak proste. Teraz mam już kilkanaście kolorów w swojej kolekcji i nadal zamierzam ją poszerzać, polecam :).

Kamila

Mam cukiernię od kilku lat i często używam barwników spożywczych. Najbardziej lubię te w proszku, bo są najbardziej uniwersalne. Nadal mogę je nanosić pędzlem po rozcieńczeniu czy aerografem po dodaniu alkoholu. Fajnie, że mogą stać długo na półce. Praktycznie się nie psują :)

Monika

Zazwyczaj nie używam barwników w proszku, ale każda cukiernia powinna je mieć. Korzystam tylko ze skoncentrowanych modeli, które nie zmieniają smaku i zawsze jestem z nich zadowolony. Mam też kilka modeli w sprayu, ale zdecydowanie wolę te w proszku.

Marian